Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Матьоха Т$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Матьоха Т. В. 
Вплив внутрішньоматкового контрацептива, що містить мідь, на локальний клітинний імунітет ендометрія / Т. В. Матьоха // Здоровье женщины. - 2006. - № 1. - С. 149-151. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

У 30-ти здорових неінфікованих жінок проаналізовано вплив мідьвмісного внутрішньоматкового контрацептиву (ВМК) у динаміці його використання (до введення, на 3-му та 12-му міс. носіння контрацептиву) на локальний клітинний імунітет (КІ) ендометрія. Зі збільшенням тривалості використання ВМК виявлено активацію хелперної ланки локального КІ (зростання кількості дендритних клітин, загальної кількості T-лімфоцитів, в основному, за рахунок збільшення кількості T-хелперів із міграцією цих клітин із строми ендометрія в базальні відділи залоз) у випадку відсутності явної реакції його ефекторної ланки.


Ключ. слова: мідьвмісний внутрішньоматковий контрацептив, локальний клітинний імунітет
Індекс рубрикатора НБУВ: Р714.61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Матьоха Т. В. 
Вплив етіопатогенетичного лікування жінок, інфікованих збудниками, що передаються статевим шляхом, на стан морфологічної структури та локальний клітинний імунітет ендометрія / Т. В. Матьоха, В. К. Ліхачов, І. П. Кайдашев // Здоровье женщины. - 2005. - № 2. - С. 165-168. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Ключ. слова: інфікування статевих шляхів, локальний клітинний імунітет, морфологія ендометрія
Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.016-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Матьоха Т. В. 
Вплив етіопатогенетичного лікування жінок, інфікованих збудниками, що передаються статевим шляхом, на стан морфологічної структури та локальний клітинний імунітет ендометрія / Т. В. Матьоха, В. К. Ліхачов, І. П. Кайдашев // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2005. - № 3. - С. 119-123. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Ключ. слова: инфицирование половых путей, локальный клеточный иммунитет, морфология эндометрия
Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.41-2 + Р715.016-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Матьоха Т. В. 
Динаміка показників місцевого гуморального імунітету цервікального каналу в процесі використання жінками внутрішньоматкового контрацептиву / Т. В. Матьоха, В. К. Ліхачов // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2006. - № 2. - С. 129-132. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проанализированы изменения показателей местного гуморального иммунитета у женщин-носителей внутриматочного контрацептива (ВМК) в процессе его использования. Отмечено, что у неинфицированных инфекцией, передающейся половым путем (ИППП), женщин в динамике использования контрацептива в течение 12 месяцев наблюдается достоверное увеличение концентраций иммуноглобулинов в слизи цервикального канала (ЦК) (особенно IgA и G). У инфицированных ИППП женщин в результате использования внутриматочной контрацепции возникает дефицит sIgA и IgA с повышением уровней IgG и IgM. Лечение ИППП, которое предшествует введению ВМК, способствует возвращению местного гуморального иммунитета ЦК к условиям функционирования, характерным для здоровых женщин.


Ключ. слова: цервикальный канал, иммуноглобулины, инфицирование, внутриматочная контрацепция
Індекс рубрикатора НБУВ: Р714.61 + Р715.016-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Матьоха Т. В. 
Профілактика запальних процесів внутрішніх статевих органів у жінок, які використовують внутрішньоматкові контрацептиви : Автореф. дис... канд. мед. наук / Т. В. Матьоха; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. - Вінниця, 2006. - 24 c. - укp.

Вивчено вплив мідьвмісного внутрішньоматкового контрацептиву (ВМК) на інтерфероновий статус організму та місцевий імунітет слизової оболонки матки у процесі використання контрацептиву для визначення факторів ризику та передумов виникнення запальних захворювань внутрішніх статевих органів (ЗЗВСО), розроблено спосіб їх профілактики. Узагальнено дані перебігу застосування ВМК 8 760-ти жінками та проведено комплексне клініко-імунологічне обстеження 90-та жінок у динаміці використання ПМК. Показано, що у неінфікованих жінок застосування ВМК не супроводжується змінами інтерферонового комплексу плазми крові, локальна імунна відповідь слизової оболонки матки на наявність мідьвмісного ВМК має прояв у активації антигенпрезентувальної та регуляторно-хелперної ланок місцевого клітинного імунітету, а реакція ефекторної ланки реалізується як активація гуморальної складової. У осіб з інфекціями, що передаються статевим шляхом, навіть без клінічних проявів запального процесу, до введення ВМК виявлено депресію системи інтерферону та напруження локального клітинно-гуморального імунітету слизової оболонки матки з активацією антигенпрезентувальної, індукторної й ефекторної ланок цієї системи, а також збільшення концентрації імуноглобулінів A, M і G у слизу цервікального каналу. Використання ВМК такими жінками призводить до поступового виснаження клітинної та гуморальної складової (sIgA) локального імунітету ендометрію з формуванням місцевого імунодефіциту, що створює передумови для виникнення ЗЗВСО. Проведення етіопатогенетичного лікування (з застосуванням індуктора інтерфероногенезу) до введення ВМК жінкам, інфікованим

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.011-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА345489 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського